آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 331306
  • تعداد بازدید از این صفحه: 1002415
  • تعداد بازدید امروز: 82
  • تعداد کاربر آنلاین: 2

 

اخبار اصلی

کهزادی معاونت اداری و مالی قوه قضائیه در بازدید از زندان مرکزی قزوین

 

دکتر کهزادی با بیان این مطلب و در جمع مدیران قضایی استان در بازدید یک روزه از زندان مرکزی قزوین افزود : خوشبختانه نحوه فعالیتهای بنیاد تعاون از یک سو و نگاه اصلاحی و تربیتی این مجموعه به رویکرد اشتغال و حرفه آموزی باعث شد که جزو استانهای خوب کشور باشید و با تلاش مضاعف در این زمینه حضوری ارزشمند و خاص به خود بگیرید ...

در تاریخ 16/5/1389 از فعالیتهای بنیاد تعاون و زندان مرکزی قزوین توفیق دیدار داشتم . تلاش و اقدامات عزیزان استان در ایجاد واحدهای اقتصادی فعال و اشتغال زا ارزشمند و قابل تقدیر است . دکتر کهزادی با بیان این مطلب و در جمع مدیران قضایی استان در بازدید یک روزه از زندان مرکزی قزوین افزود : خوشبختانه نحوه فعالیتهای بنیاد تعاون از یک سو و نگاه اصلاحی و تربیتی این مجموعه به رویکرد اشتغال و حرفه آموزی باعث شد که جزو استانهای خوب کشور باشید و با تلاش مضاعف در این زمینه حضوری ارزشمند و خاص به خود بگیرید . دکتر کهزادی گفت : اول ما باید به این نتیجه برسیم که بار مسئولیت در زندان بسیار حساس و البته تا حدودی سنگین است . انجام صحیح اقدامات کاری باید بر اساس منطق و قانون و در کنار آن رافت اسلامی و حفظ کرامت انسانی مددجویان باشد . چنین شیوه ای و فرایندی که من و دوستانم امروز شاهد آن بودم ، قطعاٌ در فرایند بازگشت آنان به اجتماع تاثیرات فراوانی خواهد داشت و رویکرد فعالیتهای مجموعه را نیز به شکل مطلوبی افزایش خواهد داد . دکتر کهزادی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از ریاست زندان و همکارانشان افزود : حقیقتاٌ بار مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار سنگین است . بیشتر از آن جهت که همه ما وظیفه داریم تا برای نظام و مردم خدمتی صادقانه داشته باشیم و در رفع نیازهای این مردم ، خصوصاٌ اقشار آسیب دیده جامعه تلاش وافر نشان دهیم . از این رو وقتی مسئولیت می پذیریم و قرار است در مجموعه بزرگی مثل زندان کار کنیم ، این شوق و علاقه و مسئولیت پذیری باید به نحو احسن به بار بنشیند و نتیجه حضور ما به اصلاح و تربیت عده ای منجر شود که بنا به دلایلی دچار آسیب و لغزش شده اند . دکتر کهزادی تصریح کرد : بنیاد تعاون بعنوان بازوی سازمان زندانها با برنامه ریزی و توسعه طرحهای اشتغالزا ، بدنبال افزایش آمار زندانیان اشتغال بکار ، خودکفایی زندانیان ، استفاده از امکانات و منابع حاصله در جهت تامین نیازهای خود زندانهاست . استفاده بهینه از منابع مالی و انسانی ، توسعه تولیدات و طرحهای اشتغال آفرین و استفاده بهینه از درآمدهای حاصله ، نیازمند مدیریت و مجموعه ای دارای خلاقیت است تا با تلاش ، پیگیری و  بکارگیری پتانسیل موجود  طرحها یی را در مسیر سیاستهای کشوری همراه با دستاوردهایی مطلوب برای استان پیاده نماید . معاونت اداری و مالی قوه قضائیه از مدیریت نمایندگی بنیاد تعاون استان قزوین خواست تا با استفاده از تمام امکانات موجود در مجتمع های اشتغال استان ،  منابع مالی و توجه ویژه به درآمدزایی بنیاد روند رو به رشد طرحهای اشتغالزا و افزایش جمعیت مددجویان اشتغال بکار را با جدیت پیگیری نماید . شایان ذکر است : شاخصهای اقتصادی در بخش تعاون و در راستای کاهش آسیب در زندانها با برنامه ریزی هدفمند مسئولین سازمان توانسته حضور موفق و کارآمد خود را به نمایش بگذارد و در این راستا واحدهای تولیدی این بنگاه در استان قزوین با جذب تعداد زیادی از مددجویان ، آمار اشتغال و حرفه آموزی خود را به میزان قابل توچهی افزایش داده است . که در این رابطه خوشحالیم که اعلام کنیم استان قزوین در بین سایر استانهای دیگر در بخش اقتصادی و تولیدی و هم چنین اشتغال و حرفه آموزی جزو استانهای مطرح کشور است .
     به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین در این بازدید یک روزه که تنی چند از مدیران محترم ستادی قوه قضائیه در بخشی از برنامه های سفر یکروزه خود از استان قزوین دکتر کهزادی را همراهی می کردند ، قاسمی رئیس کل محترم دادگستری و صادقی نیارکی دادستان مرکز استان و فلکی ریاست سازمان قضایی نیروهای مسلح استان نیز حضور داشتند . این بازدید در دو بخش فعالیتهای اقتصادی بنیاد  تعاون و هم چنین مجموعه اقدامات زندان مرکزی انجام گرفت . دکتر کهزادی از روند فعالیتهای مختلف بنیاد در حوزه کشاورزی – دامداری – تولید عسل طبیعی – پرورش شتر مرغ – تاسیسات تولید کود کامل کشاورزی و بسته بندی چسب و هم چنین از بندهای قرنطینه – سراهای سلامت و بند در حال تعمیر و بهسازی مواد مخدر و سایر فعالیتهای فرهنگی و قرآنی زندان مرکزی نیز در ادامه سفر خود بازدید داشتند .
در پایان این دیدار دکتر کهزادی معاونت اداری و مالی قوه قضائیه با تحریر دفتر یادبود زندان مرکزی قزوین و هم چنین بیناد تعاون نتیجه این بازدید را بسیار مثبت ارزیابی کردند .

 

دانلود فایلگروه: اخبار اصلی   تعداد بازدید: 1427   تاریخ خبر: 11:47:41 1389/05/17   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  ارتباط اثربخش اعضای حلقه صالحین نشانه رشد وکمال اعضای این گروه هاست
  اردوي فرهنگي و تفريحي سربازان وظيفه زندانهاي قزوين برگزارشد
  توزیع كيف و سبد لوازم تحریر بین خانواده های مددجویان نیازمند
  تأكيدمعاون سلامت،اصلاح وتربيت زندان مركزي بر: توسعه وترويج فرهنگ اقامه نماز جماعت در زندانها
  اخلاق مداري از اصول مهم زندگی اجتماعی است
  اهداء كيف ولوازم تحرير به خانواده زندانيان نيازمند
  سرپرست كانون اصلاح وتربيت پسران قزوين: افزایش نظم وامنيت بااجراي طرح احضار پرسنل
  برگزاری کلاس آموزشی ایدز و هپاتیت در اردوگاه کار درمانی قزوین